DBI 2019

W lutym po raz kolejny w naszej szkole będziemy obchodzić dzień bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem”.

Na zajęciach komputerowych oraz godzinach wychowawczych uczniowie będą przypominali sobie podstawowe zasady korzystania z Internetu.

1. W klasie VI oraz VII odbędą się warsztaty pt. „Internet bez hejtu” oraz „Zamiast hejtu”.
  2. W klasie V odbędą się warsztaty pt. „Gdzie jest Mimi”.
  3. W klasie IV warsztaty  pt. „3…2…1…Internet”.
    Wszystkie zajęcia odbywać się będą na podstawie scenariuszy udostępnionych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

KONKURSY

1. Pod koniec lutego klasy II – VIII wezmą udział w wielkim teście na temat bezpieczeństwa online.
  2. Wszyscy uczniowie klas IV – VIII będą brali udział w konkursie międzyklasowym na najciekawszą gazetkę.
  3. Uczniowie klas I – IV mogą wziąć udział w konkursie plastycznym „ Wirus komputerowy”

Na wszystkie prace czekamy do 15 lutego.
Informację o konkursach można przeczytać na plakatach poniżej.

Rodziców oraz opiekunów prawnych zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie „Bezpiecznie Tu i Tam”.  https://www.edukacja.fdds.pl/