Fabryka bombek

Dnia 18.11.19r. uczniowie klas 2a i 2b pojechali na wycieczkę do Fabryki Bombek. Celem wycieczki było zwiedzenie fabryki i zapoznanie z procesem powstawania bombki choinkowej. Produkcja bombek wcale nie jest taka prosta. Najpierw rozgrzewa się szkło do momentu, kiedy staje się plastyczną masą, a następnie wydmuchuje się  z niego określony kształt. Wykonaną w ten sposób szklaną bańkę srebrzy się i dekoruje farbami. Pracownicy tworzą prawdziwe cudeńka. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Po zwiedzeniu fabryki uczniowie wzięli udział w warsztatach, w trakcie których, według własnego pomysłu malowali i ozdabiali bombkę choinkową. Na pamiątkę pobytu  każde dziecko zabrało do domu samodzielnie ozdobioną bańkę. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. Tegoroczne święta  będą na pewno wspaniałe, bowiem na choinkach dzieci będzie wisiała ich piękna kolorowa bombka.