Klasy sportowe

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły realizują szkolenie sportowe na dwóch etapach edukacji. Dzieci w klasach I-III uczestniczą w zajęciach ogólnego przygotowania sportowego, natomiast uczniowie klas IV- VIII kontynuują szkolenie w klasach sportowych o profilach: mini-koszykówka dziewcząt i mini-piłka nożna chłopców. Zajęcia sportowe prowadzone są na własnych obiektach przez nauczycieli wychowania fizycznego z kwalifikacjami trenerskimi.
Nasze koszykarki i piłkarze nożni zdobywają pierwsze miejsca Mistrzostw Mokotowa w swoich dyscyplinach, ale również z powodzeniem startują w zawodach z innych dyscyplin sportu takich jak: piłka ręczna, czwórbój lekkoatletyczny czy dwa ognie sportowe.
Uczniowie naszej szkoły z powodzeniem rywalizowali jako reprezentanci dzielnicy Mokotów w Mistrzostwach m.st. Warszawy zajmując wysokie lokaty na podium (żeńska drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Domańskiego zdobyła II miejsce Mistrzostw Warszawy w koszykówce dziewcząt).
Nasi mali sportowcy rywalizują również w Mazowieckich rozgrywkach ligowych w piłce nożnej i koszykówce.
W ramach uzupełnienia szkolenia sportowego uczniowie klas sportowych wyjeżdżają na letnie i zimowe obozy sportowe.