Warsztaty animacji poklatkowej – klasa 3a

Uczniowie z klasy 3a w dniach 8, 15 i 22 marca uczestniczyli w Warsztatach Animacji Poklatkowej, które odbywały się w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Animacja poklatkowa to seria zdjęć zawierająca poszczególne fazy ruchu postaci lub przedmiotów, które wyświetlane w odpowiednim tempie dają wrażenie samodzielnego poruszania się.

Dzieci pracowały w małych grupach, tworząc animacje od wstępnego pomysłu, scenariusza, scenopisu obrazkowego, po wykonanie elementów ruchomych i ostateczną realizację. Końcowym efektem pracy każdej z grup była krótka animacja poklatkowa. Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię, pobudzać kreatywność, odkrywać nowe możliwości twórcze. To także doskonała zabawa, która uczy cierpliwości i pracy w grupie.

ZAPRASZAMY DO GALERII